Gminny Dzień Dziecka


Data publikacji: 01.06.2018 o 15:27

      Dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, laserowy paintball oraz występy artystyczne młodych utalentowanych wokalistów – to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na najmłodszych mieszkańców Miasta i Gminy Drobin podczas tegorocznego Dnia Dziecka. Nikt nie mógł narzekać na nudę, a każdy z uczestników znalazł dla siebie coś miłego. Słoneczna pogoda oraz bogaty i różnorodny program okazały się niezwykle ciekawą propozycją spędzenia środowego dnia dla całej rodziny. Dzieci i młodzież mogła skorzystać z indywidualnej lekcji gry na gitarze i perkusji, było to możliwe dzięki zorganizowaniu specjalnego kącika muzycznego. Wydarzeniu towarzyszył również Światowy Dzień Kultur, każdy uczestnik imprezy mógł „odwiedzić” kraje takie jak np. Szkocja, czy Japonia, poznać ich dziedzictwo kulturowe oraz zwyczaje. W przerwie od zabawy dzieci mogły zjeść grochówkę, kiełbaski z grilla, domowe ciasta, popcorn, lody oraz ugasić pragnienie lemoniadą, a o słodkie prezenty zadbał Andrzej Samoraj – Burmistrz Miasta i Gminy Drobin.

      Gminny Dzień Dziecka zorganizowany został przez Urząd Miasta i Gminy Drobin we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Drobinie, Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Drobinie, Miejsko-Gminnym Przedszkolem w Drobinie, Szkołą Podstawową w Drobinie, Radą Rodziców SP i M-GP w Drobinie, Orkiestrą Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej w Drobinie, Spółdzielnią Socjalną Osób Prawnych „Centrum Usług Środowiskowych w Drobinie”.

      Andrzej Samoraj – Burmistrz Miasta i Gminy Drobin, dziękuje za zorganizowanie wspólnej zabawy dla naszych najmłodszych mieszkańców z okazji Dnia Dziecka.