Msza Św. ku czci Św. Stanisława Kostki Patrona Miasta Drobin


Data publikacji: 23.09.2019 o 09:30

W dniu 18 września 2019 r. o godz. 16.30 w kościele parafialnym Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Drobinie odbyła się uroczysta Msza Św. ku czci Św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży oraz od 19 grudnia 2018 r. Patrona Miasta Drobin. Mszę celebrował ks. kanonik Andrzej Kucharczyk. Na uroczystość przybyli goście: Premier Rzeczypospolitej Polskiej Waldemar Pawlak oraz Wicestarosta Powiatu Płockiego Iwona Sierocka. Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Drobinie przybliżył sylwetkę. Św. Stanisława oraz ogłosił rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Historycznego o św. Stanisławie Kostce – Patronie Miasta Drobina, pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Drobin oraz Proboszcza Parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika Drobinie. Konkurs odbył się 16 września 2019 r. W konkursie brały udział dzieci z klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej.

Zwycięzcami zostali:

I miejsce – Oliwia Skierkowska

II miejsce ex aequo – Julia Skierkowska i Oliwia Gruda

III miejsce – Beata Murawska

Zwycięzcy konkursu otrzymali bony pieniężne do wykorzystania w sklepie Decathlon ufundowane przez sponsorów: Premiera RP Waldemara Pawlaka, Powiat Płocki, posła na sejm RP Piotra Zgorzelskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Drobin Andrzeja Samoraja oraz Klub Radnych ,,Samorządność,,.

Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom.

Na zakończenie uroczystości ku czci Św. Stanisława Kostki głos zabrał Przewodniczący Rady Miejskiej w Drobinie Adam Zbigniew Kłosiński, który podziękował proboszczowi ks. kanonikowi Andrzejowi Kucharczykowi za prace na rzecz parafii. Razem z Sekretarzem Miasta i Gminy Drobin Piotrem Jarzębowskim wręczył księdzu kanonikowi Uchwałę Rady Miejskiej w Drobinie w sprawie udzielenia dotacji celowej na prace konserwatorskie i restauratorskie przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków – Nagrobek Stanisława, Małgorzaty i Piotra Kryskich (1609-1613) w Kościele parafialnym pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Drobinie w kwocie 25000 zł.