POMOC UKRAINIE


Data publikacji: 25.02.2022 o 14:29

W tych tragicznych i niezmiernie ciężkich chwilach dla Ukrainy, mieszkańcy i władze Miasta i Gmina Drobin pragną wyrazić solidarność z Jej obywatelami, którzy dzisiaj przez rozpętaną wojnę żyją w obawie o swój kraj, swoje rodziny i własne bezpieczeństwo. Stanowczo potępiamy działania agresora.

         Pragniemy jednocześnie zapewnić, że działając na miarę możliwości naszego samorządu gminy i pamiętając, że wiele osób z Ukrainy znalazło w naszej gminie  swój azyl i miejsce swojej pracy, w  sytuacjach dla nich osobistych spowodowanych wojną będziemy starali się przekazywać wszelkie dostępne informacje o istniejących formach pomocy.

 Wszystkie osoby potrzebujące takiej pomocy prosimy o kontakt na numer

 +48 793 255 445 

 

В цих трагічних і важких часах для України, мешканці, влада міста і гміни Дробін хочуть виразити солідарність людям які через війну живуть з страхом за свій край, свої родини і свою безпеку. Однозначно критикуємо діяльність агресора.

 Хочемо запевнити допомогу на міру  можливостей нашого саможонду і нашого міста. Пам’ятайте що багато людей з України знайшли в нашому місті азиль і місце праці, в цих ситуаціях ми будемо повідомляти Вас про всі доступні інформації, які б могли допомогти.

 Всі люди які потребують такої допомоги просимо телефонувати на номер

+48 793255445

 

Gmina Drobin przyłącza się do pomocy organizowanej przez Miasto Płock i Powiat Płocki poprzez udostępnienie miejsca zbiórki zorganizowanej dla Mieszkańców Żytomierza – miasta na Ukrainie, którzy zwrócili się o pomoc do Andrzej Nowakowski Prezydent Miasta Płocka 

Osoby, które chcą wesprzeć potrzebujących mogą dostarczyć: produkty żywnościowe o długim terminie przydatności do spożycia, artykuły higieniczne i środki czystości, profesjonalny sprzęt krótkofalarski do komunikacji, środki opatrunkowe, latarki i baterie.

Miejsce zbiórki znajduje się w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Drobinie, ul. Szkolna 2 który będzie przyjmował materiały od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00.

Wszelkie szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 730-584-659 Łukasz Ciarkowski – Urząd Miasta i Gminy w Drobinie, Mateusz Kanigowski – Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Drobinie 517-408-835 lub 24/267-67-10 (Starostwo Powiatowe). 

Jak wynika z informacji uzyskanych od Miasta Płocka – Polski Czerwony Krzyż zorganizował zbiórkę finansową. Wpłaty #napomocUkrainie można kierować na konto: 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060 z dopiskiem „UKRAINA” oraz za pomocą wpłat PayU na naszej stronie >>>https://pck.pl/wspieraj-nas/

Okażmy solidarność naszym Przyjaciołom w Ukrainie✌️