Zawody sportowo – pożarnicze 2019


Data publikacji: 20.08.2019 o 09:09

W sobotę  17 sierpnia  2019 r. na boisku LKS Wicher Cieszewo w Borowie odbyły się Miejsko-Gminne zawody sportowo- pożarnicze, w których wzięły udział jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Drobin.  Zawody strażackie  odbywają się co roku i są dobrą okazją do zobaczenia w naszych strażaków  ochotników w akcji.  Do startu w zawodach  zgłosiło się 6 jednostek OSP z terenu gminy Drobin.  Po uroczystym  otwarciu zawodów, Tadeusz Łuniewski – Komendant Zarządu Oddziału  Miejsko – Gminnego  ZOSP RP zameldował gotowość do rozpoczęcia zawodów. Poczynaniom i prawidłowemu przebiegowi zawodów pożarniczych bacznie przyglądał się zespół sędziów, przedstawicieli Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku. Strażacy Ochotnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach:  sztafecie pożarniczej i ćwiczeniach bojowych.

Wszystkie drużyny biorące udział w zawodach wykazały się bardzo dużym zaangażowaniem i dobrym wyszkoleniem. Klasyfikacja końcowa zawodów  przedstawiała się następującą :

  1. OSP Maliszewko
  2. OSP Rogotwórsk
  3. OSP Wrogocin
  4. OSP Kozłowo
  5. OSP Nagórki Dobrskie
  6. OSP Łęg Probostwo

Wszystkie drużyny biorące udział w zawodach  otrzymały dyplomy, zwycięzcy medale oraz pamiątkowe puchary. Puchary, dyplomy oraz medale wręczali: Burmistrz Miasta i Gminy Drobin, Krzysztof Wielec Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP, Radny Rady Powiatu Płockiego, Andrzej Mielczarek Radny Rady Miejskiej w Drobinie, Tadeusz Łuniewski – Komendant  Zarządu Oddziału  Miejsko – Gminnego  ZOSP RP. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim drużynom biorącym udział  w zawodach sportowo – pożarniczych.