ZSP w Drobinie gospodarzem Esportowych Mistrzostw Szkolnych! Ruszyły zapisy dla uczniów klas VII i VIII


Data publikacji: 26.06.2020 o 15:24

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Drobinie będzie gospodarzem turnieju dla młodych zapaleńców sportów elektronicznych. Esportowe Mistrzostwa Szkolne odbędą się online 30 czerwca, a rywalizacja toczyć się będzie w League of Legends w trybie 1 na 1.

Rozgrywki organizowane są przez bydgoski oddział Esports Association dzięki finansowaniu Narodowego Instytutu Wolności. Podczas transmisji z wydarzenia planowane są także prelekcje branżowych specjalistów, które przybliżą młodym widzom możliwości rozwoju w świecie profesjonalnego gamingu.

Dla uczniów kończących podstawówkę będzie to nie tylko świetna okazja do zdobycia tytułu najlepszego zawodnika League of Legends w regionie, ale także do zapoznania się z ofertą placówki. Wśród dostępnych klas znaduje się technik informatyk ze specjalnością esport, w której realizowany jest innowacyjny program nauczania, zgłębiający tajniki branży sportów elektronicznych.

Zapisy dla uczniów klas VII i VIII z województwa mazowieckiego dostępne są pod tym linkiem do 29 czerwca. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo 30 czerwca na Facebooku szkoły.